Finn en Dietist

Förteckningen är baserad på ett frivilligt anmälande från dietister som är medlemmar i Dietisternas Rikförbund. Detta är alltså ett URVAL av dietister i Sverige som gärna blir kontaktade. Ange i sökfältet t.ex. en stad om Du vill komma i kontakt med en dietist nära dig, eller är det kanske alla dietister som arbetar med en specifik diagnos du är intresserad av att se? Skriv då in diagnosen i sökfältet så visas alla dietister som registrerat sig i registret och som angett att de arbetar med just den diagnosen.


Displaying 1–50 of 239 1 2 3 4 5
Namn Email Arbetsplats Stad Arbetsområden
Störsrud stine.storsrud@vgregion.se Västra Götalandsregionen, Sahlgrenska Universitetssjukhuset Göteborg Gastroenterologi
Agnes Klaar proosiit@hotmail.com Region Skåne Malmö Barn- och Ungdomshabilitering
Agnes Arvidsson agnesakerlund@gmail.com Landstinget Sörmland Nyköping Geriatrik
Agneta Andersson agneta.andersson@ikv.uu.se Uppsala Universitet Uppsala Utbildning, forskning
Agneta Odén agneta.oden@lul.se Uppsala Läns Landsting Primärvården Uppsala Primärvård
Alina Wolmar awolmar@yahoo.com Capio Enköpings vårdcentral Enköping Primärvård
Amanda Lindblad amanda.julia.lindblad@gmail.com Stiftelsen Bräcke Diakoni Göteborg Barn och Ungdomshabilitering
amanda nilsson amanda.e.nilsson@live.se Landstinget i Östergötland Kisa, Österbymo Kisa & Österbymo Vårdcentral
Amanda Björk amanda.a.bjork@skane.se Region Skåne Ängelholm/Helsingborg Öppenvård
Amanda Egeberg amanda.egeberg@drf.nu Rehab City Norrmalm Stockholm Primärvård
Ana Karina P. Polo pastrana_ana@yahoo.com Umeå Kommun Umeå Matlagning skolkök
Andrea Jareteg andreajareteg@gmail.com Sahlgrenska Universitetssjukhuset Göteborg Onkologi
Anette Svensson anette.svensson@lvn.se Örnsköldsviks sjukhus, Landstinget Västernorrland Örnsköldsvik Medicin och kirurgi
Angela Halldin angelahalldin@hotmail.com Må Bra Hälsa AB Stockholm IBS,viktminskning.
Anja Saletti anjasal@me.com Uppsala universitet/ Eget företag Uppsala Nutrition geriatrik
Ann-Charlotte Orre ann-charlotte.orre@lio.se Landstinget i Östergötland, Njurmedicinska kliniken Linköping Njurmedicin
Ann-Charlotte Trolin ann-charlotte.trolin@dll.se Landstinget Sörmland Dietistenheten/ paramedicin Nyköping Primärvården
Ann-Louise Rådström ann-louise.radstrom@umea.se Umeå kommun Måltidsservice Umeå Skola, förskola, kök
Anna Sjödin anna.sjodin@ltdalarna.se Landstinget Dalarna Avesta, Falun, Ludvika och Mora Avd. Chef för dietisterna som arbetar med pateinter över 18 år.
Anna Broman annabroman@live.com Region Uppsala Uppsala Primärvård
Anna Berglund anna.berglund@dll.se Landstinget Sörmland Eskilstuna Njursjukdom
Anna Eriksson anna.eriksson1@hotmail.com Region Halland Halmstad/Varberg Kostservice/primärvård
Anna Niemann annaniemann@hotmail.com Metropolitan Rehab Stockholm Primärvården
anna karlsson anna.m.karlsson@vll.se Västerbottens läns landsting Umeå Ungdomar och olika ätproblem
Anna Agdestein anna.agdestein@dll.se Landstinget Sörmland Eskilstuna Onkologi
anna kempe anna.kempe@rjl.se Region Jönköpings län, Folkhälsa Jönköping Hälsosamma matvanor, Barnhälsovård
Anna Eriksson anna.x.eriksson@regiongavleborg.se Region Gävleborg Hudiksvall Medicin
Anna Lind Hedin anna.lind.hedin@varmland.rf.se Landstinget i Värmland och Friskvården i Värmland Karlstad Barnfetma och friskvårdsfrågor
Anna Nordlöf anna.nordlof@gotland.se Region Gotland Visby Psykiatri, Primärvård, Barn hälso- och sjukvård, Skolhälsovård.
Anna Sanchez Meyerdierks anna.meyerdierks@gmail.com Barnkliniken Universitetssjukhuset Örebro Örebro Barnfetma
Anna Wahl anna.wahl@regionostergotland.se Region Östergötland Linköping Primärvård
Anna Carin Hagstig annacarin.hagstig@vgregion.se Sahlgrenska Universitetssjukhuset Göteborg Kolcentrum, Huvudhandledare, Sektionsledare
AnnaCarin Rowa annacarin@arcticfactory.se ARCTIC FACTORY AB Örnsköldsvik/ Umeå Utbildning/ konsultation
Anne-Li Isaxon anne-li.isaxon@nll.se Norrbottens läns landsting Luleå Primärvård/Folkhälsa
Anne-Li Bjärneryd anne-li@bjarneryd.se Landstinget i Värmland Karlstad Barn och ungdomsmedicin
Anneli Rundlöf anneli.rundlof@ptj.se Praktikertjänst Stockholm/norrort Avancerad sjukvård i hemmet, palliativvård
Anneli Elmby anneli@elmby.com Västra Götalandsregionen - Närhälsan Vara Vara Primärvård
Anneli Fjellsson anneli.fjellsson@vgregion.se Sahlgrenska universitetssjukhuset Göteborg Lungmedicin
Anneli Olsson anneli.olsson@regiongavleborg.se Region Gävleborg Gävle Njur
Anneli Eriksson anneli.eriksson@ltdalarna.se Landstinget Dalarna Avesta Medicin & Geriatrik, Dialys & njurar samt viss primärvård.
Annica Sommarblad annica.sommarblad@vgregion.se Habiliteringen Barn- och ungdom Göteborg och Kungälv Nutritionsbehandling för barn med undervikt/risk för eller som har gastrostomi
Annika Hansson annika.hansson@hassleholm.se Hässleholms kommun Hässleholm Äldreomsorg, LSS
Birgit Hännikäinen birgit.hannikainen@karolinska.se Karolinska Universitetssjukhuset Stockholm Diabetes, psykoterapi (KBT)
Birgitta Schöning birgitta.schoning@me.com Närhälsan Rehab, Västra Götalandsregionen Falköping Primärvård
Bita Banieghbal bita.banieghbal@akademiska.se Akademiska Sjukhuset Uppsala Neurologi
Bonnie Berge bonnie.berge@liv.se Landstinget i Värmland Kristinehamn Östra Värmland primärvård
Brita Öhman brita.ohman@gmail.com Landstinget Västernorrland Sundsvall Medicin
Carina Helander carina.helander@vgregion.se Västra Götalandsregionen, Närhälsan Töreboda och Tibro Primärvård
Carina Nilsson carina.nilsson@dll.se Landstinget Sörmland Eskilstuna/Strängnäs Primärvård
Carina Dahl carina.b.dahl@vgregion.se Västra Götalandsregionen Skövde Primärvård
Displaying 1–50 of 239 1 2 3 4 5
Share